Schowaj kalkulator, instaluj RaportyGPS!

Kolejna aktualizacja przyszła nadzwyczaj szybko. Ledwo piątek, wersja 1.32, a tu już na horyzoncie wersja 1.33.
Dlaczego tak? Odpowiedź we wpisie.

Wykaz zmian dostępny jest pod adresem:

Geoforumowe inspiracje

Dzisiejszy wpis inspirowany jest tematem na Geoforum:

http://www.geoforum.geodezja.pl/read.php?1,90942,92070#msg-92070

związanym z potrzebą wprowadzenia korekty wysokości anteny:

mam pytanie, czy program radzi sobie z pomylonymi wysokościami tyczki.
Zdaża mi się nie wpisać zmiany tyczki w czasie pomiaru do kontrolera – surveyCe. Naprawiam to w sposób, Wstawiam linię do pliku rw5 z wysokością tyczki, następnie wykonyję w surveyCe przelicz rw5 i w zadaniu mam poprawione wysokości. Niestery ta operacja nie zmienia współrzędnych w pliku rw5. a jedynie w zadaniu i mój dotychczasowy program nie radzi sobie z tą sytuacją gdyż wyciąga jedynie współrzędne z pliku rw5. Żeby mieć prawidłowe współrzędne w raporcie trzeba wykonywać podstawienia co jest męczące.

Program we wcześniejszych wersjach był wyposażony w odpowiednie moduły (można np. zmienić ręcznie wysokość lokalną i anteny lub też narzucić przyrost wysokości), ale w sumie jeśli użytkownik chce zmienić wysokość bez przeliczeń (obliczenia różnicy pomiędzy starą, a nową wysokością anteny), to może dodać nową funkcję?

Tak też zrobiłem.

Aby w końcu ruszyć sekcję serwisową, dodałem stronę Korekta wysokości anteny w samouczkach i podlinkowałem ją w sekcji pytań i odpowiedzi.

Poprawki dla formatu JXL Trimble

Tutaj nastąpiła drobna zmiana – otrzymałem na dniach info, z plikiem JXL, który nie dał się wczytać (komunikat o błędzie). Okazało się, że problemem była sekcja offsetów, która w JXL odwoływała się do nieistniejącego punktu. Najprawdopodobniej powodem było wykonanie pomiaru i offsetu, a następnie zmiana nazwy pikiety (co nie wpłynęło na zmianę nazwy pikiety w tabeli offsetów JXL – czego wynikiem był niespójny plik Trimble).

Ponieważ aplikacja w zakresie offsetów musi mieć odniesienie do konkretnej zmierzonej GPS pikiety, w wersji 1.33 taki „wadliwy” offset nie będzie już ładowany, aby umożliwić załadowanie danych GPS do Raportów.

Nową wersję Raportów można już ściągać z tej strony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *