Kolejna szybka reakcja

Dzisiaj znów szybka aktualizacja i znów dotyczy w dużej mierze Topcona (choć nie tylko).

Tuż po opublikowaniu wersji Raportów 1.41 otrzymałem kolejne zgłoszenie (w sumie to dziś), tym razem dwie ważne rzeczy.  Otóż w nowych wersjach 1.4X został wykryty błąd przy podziale projektu na daty, uniemożliwiający w pewnych przypadkach podział (błąd Assert).

Problem został naprawiony w trybie pilnym.

Topcon poprawek c.d.

Drugą rzeczą jest poprawka dla Topcona. Otóż otrzymałem dziś z rana informację o tym, że coś jest z wysokościami generowanym na podstawie plików TSJ. Akurat dostałem do porównania przykład bazujący na innej geoidzie (2001) niż Kronsztad 86, ale odchyłka sięgała 21cm, więc nie mogła to być kwestia innej geoidy.

Po wgłębieniu się w temat okazało się, iż wcześniejsza przyjęta koncepcja (na bazie raportów generowanych programem RaportyASG) nie uwzględniała redukcji o wysokość L1 i w przypadku obecnych wersji TSJ konieczne jest wdrożenie odpowiedniej poprawki ( otrzymałem szczegółowy, porównawczy raport z nowszej wersji RaportASG). Tak więc format zarówno TSJ jak i MJF otrzymuje teraz błyskawiczne wsparcie, z uwagi na krytyczność tej rzeczy.

Pośrednio znalazłem też metodę na wyciąganie informacji o masce elewacji i PDOP z formatu MJF oraz ze względu na dostęp do wartości L1 dodałem dla w/w formatów możliwość pozyskania z formatu zarówno wysokości anteny, jak i wysokości tyczki. Oprócz tego zauważyłem, iż podczas ostatnich testów dla formatów TSJ/MJF nie pobierał daty (do nagłówka – wyświetlał 0000). To również zostało uzupełnione, aby RaportyGPS mogły lepiej prezentować wyniki pomiarów RTK.

Tak więc zapraszam do ściągania, a ja wracam do prac nad PowerGPSem.

Aktualizacja

Tak jest – aktualizacja 1.42 jest już dostępna pod adresem:

http://raportygps.pl/pobierz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *